Bubble Tea

Domowe Bubble Tea [PRZEPIS]

Rate this post

Bubble Tea to napój, który szturmem zdobył serca ludzi na całym świecie. Przybył wprost z Tajwanu i szybko zadomowił się w Europie. Przygotowywany jest na bazie czarnej lub zielonej herbaty i mleka. Zachwyca różnorodnością smaków i niezwykle optymistycznymi barwami. W czym tkwi sekret tego niezwykłego napoju?

Bubble Tea – niezwykły napój

Oprócz dwóch podstawowych produktów: mleka i herbaty, bąblowy napój zawiera jeszcze jeden niezwykle istotny składnik. To przypominająca żelki tapioka, czyli kuleczki skrobiowe, które pozyskiwane są z manioku. Obecnie składnik ten można kupić w wielu sklepach z żywnością bezglutenową lub w internecie. W sprzedaży są kulki w bardzo wielu kolorach: białym, rozmaitych pastelowych barwach oraz czarnym. Aby Bubble Tea miała niepowtarzalny aromat do napoju dodaje się również owoce, smakowy syrop lub sok. Schłodzony napój podaje się w wysokich i przezroczystych szklankach z szeroką słomką, przez którą do naszych ust trafią kuleczki tapioki.

Przepisy na Bubble Tea

Bubble Tea może przybrać różne smaki i kolory. To napój, którego ostateczna forma uzależniona jest od naszej kreatywności. Jeśli pod naszą ręką znajduje się wyciskarka do soku możemy dodać odrobinę cytrusowego aromatu. W okresie jesiennym warto także przyrządzić ją z kilkoma łyżkami wspomagającego odporność miodu.

Do przygotowania miodowego napoju będą nam potrzebne:

  • 4 łyżki tapioki
  • pół szklanki zagęszczonego mleka
  • ½ litra wody
  • 2 torebki herbaty
  • kilka łyżek miodu
  • ewentualnie brązowy cukier

Sposób przygotowania

Dwie szklanki wody osłodzić i zagotować. Do wrzątku wrzucić kuleczki tapioki, a gdy wypłyną na wierzch gotować przez kwadrans ( do czasu aż staną się transparentne i powiększą swoją objętość). Po tym czasie należy tapiokę odstawić na kolejne piętnaście minut i dopiero po tym czasie odcedzić. Pół litra wody, mleko, miód i zaparzoną herbatę należy ze sobą połączyć. Do szklanek wypełnionych gotowymi kulkami dodajemy gotowy napój i już. Nasza domowa Bubble Tea jest gotowa.

Przygotowanie tego niezwykłego napoju nie jest niczym skomplikowanym.  Zabawa z kolorami, smakami i aromatami daje dużo radości. Odkrywajmy kolejne warianty i cieszmy się z ciekawych wrażeń jakie dają nam żelkowate kuleczki.

Dodaj komentarz