pusta lodówka

Dobra lodówka, czyli jaka?

5 (100%) 1 vote[s]

A zatem jak wybrać lodówkę idealną i czym kierować się przy jej wyborze? Pierwszą kwestią jest klasa energetyczna. Bo wiadomo, lodówka jest urządzeniem, którego prawie nigdy nie odłączamy od prądu.

Energooszczędność

Dlatego też tak ważne jest, by nie powodowała ona zwiększenia naszych rachunków. Informację odnośnie klasy energetycznej lodówki znajdziemy zarówno na parametrach, które są podkreślane przez sklepy, jak i na obowiązkowej etykiecie efektywności energetycznej urządzenia.

Mówiąc najprościej, klasa energetyczna to zużycie energii w odniesieniu do normy, która została ustalone przez Unię Europejską. Skala ta jest taka sama dla każdego producenta i waha się od A+++ (urządzenie najbardziej oszczędne) do D w przypadku lodówek i G w odniesieniu do chłodziarek i lodówek przeznaczonych do przechowywania win.

Lodówka a zamrażalnik

Równie ważne jest umiejscowienie zamrażalnika. Spotkać możemy się z lodówkami z górnym i dolnym zamrażalnikiem, a także osobnymi urządzeniami chłodzącymi. Lodówka z górnym zamrażalnikiem daje nam znacznie łatwiejszy dostęp do produktów, które znajdują się w chłodziarce. Co więcej, w zamrażarce jest wówczas sporo miejsca na produkty.

W przypadku lodówek z zamrażalnikiem na dole, dostęp do nich jest nieco mniej komfortowy. Może to być nieco problematyczne na przykład dla osób starszych. Jeżeli chodzi o oddzielną chłodziarkę, jest to rozwiązanie, które sprawdzi się jedynie w przypadku większej ilości miejsca w pomieszczeniu.

Czym kierujecie się wybierając lodówkę? Sprawdzone modele polecajcie w komentarzach.

Zdjęcie autorstwa Enrico Mantegazza na Unsplash.

Dodaj komentarz